BANKACILIK VE FİNANS TANITIMI

Bankacılık ve Finans Bölümü 2002 yılında okulumuz bünyesinde kurulmuştur. Bölümün amacı; hızla büyüyen mâli ve finansal piyasaların ihtiyaç duyduğu, nitelikli elemanları yetiştirmektir. Okulumuz, ilgili bölümde eğitim gören öğrencilerini, iş yaşamlarında karşılaşacakları sorunlara yaratıcı çözümler üreten ve etik değerler doğrultusunda rekabet eden, kendi alanında uzman bir birey olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bankacılık ve Finans Bölümü mezunları, BDDK, SPK, IMKB, Merkez Bankası, kamu bankaları, özel bankalar ve finansal aracı kuruluşlarla birlikte çeşitli işletmelerin muhasebe ve finansman departmanlarında istihdam edilebilirler. Bu noktada, finans alanında uzman personele ihtiyaç duyan tüm işletmeler, bölüm mezunlarımızı (alanlarına ilişkin spesifik ve güncel bilgilerle donatılmış olmalarından dolayı) ayrı bir eğitim ve oryantasyon programına ihtiyaç duymadan, doğrudan işe alabilirler. Bu durum mezunlarımızı istihdam eden işletmelere, maliyet ve zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Bankacılık ve finans sektörü, teknolojik gelişmelerin de önem kazandığı bir alandır. Küreselleşmeyle birlikte sermayenin serbest dolaşımı noktasında, farklı coğrafyalardaki iş ve işlemlerin takip edilmesinde, bilgisayar teknolojilerinden yararlanılmaktadır. Ayrıca anlık online işlemlerin bankalar ile para ve hisse senedi piyasalarında etkin kullanımı nedeniyle, finans sektörü, en ileri teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır. Bu noktada finansal hizmetler çerçevesinde kullanılan ve analizleri daha hassas yapabilen yazılımlar, akademik gelişmeler ışığında sürekli olarak güncellenmektedir. 

Fakültemiz bünyesinde bulunan Bankacılık ve Finans Bölümü, finansal piyasalarda yaşanan güncel gelişmelerin takip edildiği, doğrudan sektör ile ilgili konulara yoğunlaşan bir ders programı ve ders içeriklerine sahiptir. Bu program çerçevesinde alanında uzman, akademik yenilikleri takip eden akademisyenler, yeni gelişmeler ışığında teorik bilgilerle birlikte uygulamaya dönük bilgileri de öğrencilerine aktarmaktadır. 

İLETİŞİM

Telefon: 0 236 201 29 11 (Özel Kalem)

Faks     : 0 236 237 95 10

Öğrenci İşleri:
0 236 201 29 12 -Satiye KARAKUVALIK 

0 236 201 29 15 - İlker AKKAPAK - Sektör Uygulamaları

Adres   : Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Şehit Prof.Dr. İlhan VARANK Kampüsü 45140 Yunusemre/MANİSA

Eposta  : ubyo@cbu.edu.tr

  • AKTS Bilgi Paketi
  • Erasmus
  • İş Yeri Uygulama Eğitimi
  • Study in Turkey
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik