uluslaraRAsı ticaret

Uluslararası Ticaret Bölümü 1999 yılında okulumuz bünyesinde kurulmuştur. Bu bölümün amacı; Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler ışığında çağdaş bilgiye ve uluslararası becerilere sahip insan kaynağına yönelik talebi karşılamaktır. Bu talebin karşılanması noktasında, ithalat ve ihracat konularında uzman eleman açığının giderilmesi, Türk firmalarının, uluslararası pazarlara daha kolay açılmasını sağlayacağından ülkemiz kalkınmasında önemli rol oynayabilecektir.

Uluslararası Ticaret Bölümü, güncel ve ekonomik gelişmeler açısından değerlendirildiğinde; gün geçtikçe önem kazanan bir bölüm niteliğindedir. Zira uluslararası ticaret, pek çok ülkede gayri safi yurt içi hasıla'nın önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Globalleşmeyle birlikte, yeterli donanıma ve uluslararası nitelikte ticaret bilgisine sahip kalifiye işgücüne duyulan ihtiyaç, her geçen gün artmaktadır. Bu noktada okulumuz bünyesinde bulunan Uluslararası Ticaret Bölümü mezunları, gerek sanayi sektöründe gerekse hizmet sektöründe ithalat ve ihracat yapan tüm firmaların ilgili departmanlarında istihdam edilebilirler. Ayrıca ilgili bölüm çerçevesinde verilen derslerin %30'nun İngilizce işlenmesi, farklı ülkelerdeki iş yaptıkları firmalarla daha rahat iletişim kurabilen ve dış ekonomik gelişmeleri kaynağından takip eden mezunların yetiştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Fakültemiz bünyesinde alanında uzman, güncel gelişmeleri takip eden akademisyenler, teorik bilgilerle birlikte pratik bilgileri de harmanlayarak öğrencilere aktarmaktadır. Ayrıca okulumuzun kuruluş yeri itibariyle ülkemiz dış ticaretinde önemli yeri olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ne ve İzmir limanına yakın olması, istihdam açısından öğrencilerimize önemli fırsatlar sunmaktadır.

İLETİŞİM

Telefon: 0 236 201 29 11 (Özel Kalem)

Faks     : 0 236 237 95 10

Öğrenci İşleri:
0 236 201 29 12 -Satiye KARAKUVALIK 

0 236 201 29 15 - İlker AKKAPAK - Sektör Uygulamaları

Adres   : Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Şehit Prof.Dr. İlhan VARANK Kampüsü 45140 Yunusemre/MANİSA

Eposta  : ubyo@cbu.edu.tr

  • AKTS Bilgi Paketi
  • Erasmus
  • İş Yeri Uygulama Eğitimi
  • Study in Turkey
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik