Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 2014-2015 Akademik Yılı'nda üç yüzden fazla Uluslararası Ticaret ile Bankacılık ve Finans öğrencisini mezun etti. 
Törene Rektör Vekili Prof. Dr. Muzaffer TEPEKAYA, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol KOVANCILAR, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail MARAŞ, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver ATİK, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kenan DOST, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Turan GÜNDÜZ, diğer fakültelerden dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve mezunların aileleri katıldı. 
Yabancı uyruklu öğrenci sayımızın daha da arttığı üniversitemizde mezuniyet törenini, Uluslararası Ticaret Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Ganalı Emanuel Kofi AMAKO ile Bankacılık ve Finans Bölümü 3.sınıf öğrencimiz Kazakistanlı Aigerim ZHANNAZAROVA sundu.  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bu yıl; Kırgız, Uygur Türkü ve Gürcü olmak üzere birçok farklı ülkeden gelen öğrencisini mezun etmenin sevincini yaşadı. 
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Yüksekokul birincisi Mustafa KARAYILAN'ın konuşmasıyla devam etti. Daha sonra söz alan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Rıza GÖKBUNAR, UBYO mezunlarının her zaman çok iyi yerlere geldiğini belirterek, gerek akademik hayata gerekse özel ve kamu sektörüne birçok kalifiye eleman kazandırdıklarını belirtti. Doç. Dr. GÖKBUNAR ayrıca tüm öğretim üyelerimiz ile mezunların ailelerine emeklerinden dolayı teşekkür etti. Mezunlar, ailelerini ve öğretim üyelerini ayakta alkışladı. Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Muzaffer TEPEKAYA ise mezunları kutlayarak, bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. 
Yüksekokul birincisi Mustafa KARAYILAN'ın ödülünü Rektör Vekili Prof. Dr. Muzaffer TEPEKAYA, ikinci Firdes AKKUŞ'un ödülünü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol KOVANCILAR, üçüncü Buse ALTINGÖZLÜ'nün ödülünü ise Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Rıza GÖKBUNAR takdim etti.
Tören, tüm mezunların mezuniyet belgelerinin verilmesi ve kep atma ile sona erdi.
 

İLETİŞİM

Telefon: 0 236 201 29 11 (Özel Kalem)

Faks     : 0 236 237 95 10

Öğrenci İşleri:
0 236 201 29 12 -Satiye KARAKUVALIK 

0 236 201 29 15 - İlker AKKAPAK - Sektör Uygulamaları

Adres   : Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Şehit Prof.Dr. İlhan VARANK Kampüsü 45140 Yunusemre/MANİSA

Eposta  : ubyo@cbu.edu.tr

  • AKTS Bilgi Paketi
  • Erasmus
  • İş Yeri Uygulama Eğitimi
  • Study in Turkey
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik